вівторок, 1 листопада 2016 р.

Біологія 7 клас                                                       Дата_____________
Тема: Різноманітність кишковопорожнинних, роль у природі та значення в житті людини.
Мета уроку: розширити знання про різноманітність кишковопорожнинних, визначити їх роль в екосистемах і житті людини; довести необхідність їх охорони; розвивати вміння узагальнювати, робити висновки; формувати вміння і навички роботи з роздавальним матеріалом, підручником, таблицями, схемами; виховувати ціннісні орієнтації на збереження природи.
Очікувані результати: учні наводять приклади видів тварин, які належать до кишковопорожнинних; розпізнають кишковопорожнинних на зображеннях; характеризують роль цих тварин в екосистемах, значення в житті людини.
Обладнання: зошит, підручник,схеми, малюнки,роздавальний матеріал
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І.    Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Створення робочого настрою.
ІІ.  Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1.      Індивідуальна робота учнів за картками (роздавальний матеріал).
2.2.      «Термінологічна дуель».
Учень називає термін та ім’я учня, який дає його визначення. У випадку, коли відповідь правильна, учень, який її дав, називає наступний термін.
2.3.      «Установи відповідність».
Установити відповідність між клітинами тіла гідри та їхніми функціями.

Клітини
Функції
1 залозисті
А рух, опора тіла
2 статеві
Б регенерація
3 проміжні
В реакція на подразнення
4 епітеліально-мускульні
Г захист, напад
5 жалкі
Д перетравлювання речовин
6 нервові
Е вироблення травних соків
7 травні
Є розмноження

Відповіді: 1 — Е, 2 — Є, 3 — Б, 4 — А, 5 — Г, 6 — В, 7 — Д.
2.4. Конкурс сенканів (домашнє завдання).
2.5. «Мозковий штурм».
— Щоосені всі гідри у водоймі гинуть, але щовесни у водоймі з’являються молоді гідри. Поясніть це явище.
— Чому гідра може з’їсти тварину порівняно великих розмірів, а губка, навіть велика, живиться лише дуже маленькими одноклітинними організмами?
2.6. Виконання тестових завдань.
Вибрати одну правильну відповідь.
1.     Для кишковопорожнинних характерним є середовище існування:
А водне Б наземно-повітряне В наземне Г повітряне
2.     Регенерація в кишковопорожнинних здійснюється за рахунок клітин:
А проміжних Б нервових В травних Г залозистих
3.     Тип клітин, завдяки яким гідра може повільно рухатися, це:
А статеві Б жалкі В епітеліально-м’язові Г нервовим
4.     Спосіб розмноження гідри за несприятливих умов життя:
А вегетативно Б брунькуванням В статевим шляхом Г нестатевим шляхом
5.     Тип клітин, за допомогою яких гідра здійснює рефлекси, це:
А проміжні Б нервові В епітеліально-м’язові Г жалкі
Відповіді: 1 — А, 2 — А, 3 — В, 4 — В, 5 — Б.
2.7.  Вправа «Установи послідовність».
Установіть правильну послідовність етапів статевого розмноження гідри.
А     запліднення яйцеклітини
Б     утворення статевих клітин — гамет
В     поділ зиготи, утворення багатоклітинного зародка
Г     утворення молодої особини, що виходить з яйця

Відповідь: 1 — Б, 2 — А, 3 — В, 4 — Г.

Немає коментарів:

Дописати коментар